בניית אתר אינטרנט וקידום למסעדה


אז הבנת שהגיע הזמן לוותר על האפליקציות והאינדקסים השונים אשר גובים ממך עשרות אחוזים של דמי שימוש והזמנת משלוח, והחלטת שעכשיו זה הזמן והרגע לבנות אתר אינטרנט למסעדה שברשותך על מנת שתשמש כחלון ראווה לעסק ולהבאת לקוחות חדשים למסעדה, או לחילופין למשלוחים שהולכים ותופסים תאוצה מאז פרוץ הקורונה בשנת 2020.

עכשיו השאלה איך עושים את זה נכון שכל כך הרבה נושאים טכנולוגיים עומדים על הפרק..?! הצטרפו אלינו ותבינו את התהליך היעיל והנכון בבניית אתר אינטרנט למסעדה.

כאשר מחליטים לבנות אתר אינטרנט למסעדה יש פרמטרים רבים שחשוב לשים אליהם לב בשלב קבלת ההחלטות, להלן מספר שכאלו בשביל לעשות את הדברים יותר ברורים.

אתרי תדמית למסעדות

אתרי תדמית הם אתרים פשוטים יחסית ואינם מורכבים, היתרון של אתרי תדמית זה מחיר ההקמה הזול שאינו דורש יותר פרט להתקנת תבנית מותאמת לעולם המסעדנות, תוכן שיווקי, לחצן התקשרות, כפתור לפייסבוק והאינסטגרם, אופטימזציה קלה למנועי חיפוש והייידה יצאנו לדרך, החיסרון של אתרים מסוג שכזה בעבור מסעדות זו העובדה שאין בהם יותר מדי אפקטיביות, יכולות קידום והנעה לפעולה פרט לפרטים אינפורמטייבים אודות המסעדה, אם נשים את הדברים על השולחן אז אפשר להגיד שאתרים מסוג זה נמצאים ברשת בגלל שכולם אט אט בונים אתרים בעבור המסעדה שלהם ונכנסים לזירה האינטרנטית שם הכל קורה ושורד בתקופות של קורונה ומגפות אחרות.

כמובן שכל אתר תדמית יכול בסופו של יום להשתדרג להיפך לאתר מתקדם בענף, אך מומלץ לתכנן הכל מראש על מנת שהחיים של זה שבונה את האתר יהיו קלים יותר ולך זולים וכלליים יותר מצד עלויות הפיתוח.

אתרי אינטרנט מתקדמים למסעדות

אלו שמעדיפים להיכנס לזירה של הגדולים ולבנות אתר אינטרנט שימקסם את פעילות העסק בדיגיטל, צריכים לשים דגש על מספר דברים בעת בניית האתר:

תפריטים

שהלקוח יושב בבית וקורא את התפריט אותו אתם מציעים במסעדה, תהיו בטוחים שזה עושה את כל ההבדל, וזהו גם אחד מהפרמרטרים המובילים שיכולים להשפיע על דעתו של הלקוח אם להגיע ולהתארח אצלך במסעדה, לקחת טייק אווי, או אפילו לעשות משלוח עד הבית.

תפריט יכול להיות בשימוש במספר אופציות באתר, לדוגמא: במידה ויש לך מסעדה קטנה ואין לך עניין לחשוף את מחירי המנות בגלל מתחרים או סיבות כאלו ואחרות, אז תוספת של תפריט ללא מחירים לאתר התדמית שלך יכולה להיות אופציה מרעננת שאפילו תביא כמה לקוחות למסעדה שלך, אבל במידה וברשותך מסעדה אשר מבצעת משלוחים, אז כמובן שחשיבות המחיר היא בעדיפות עליונה בעבור הלקוח אשר מזמין את המנה באון ליין.

משלוחים

אז כמובן שכאשר מדברים תפריטי מסעדה דיגטליים הכוללים מחירים אי אפשר שלא לדבר גם על נושא המשלוחים, שכיום נחשב לאחד מהפיצ'רים הפופולאריים בקרב מסעדנים שברשותם אתר אינטרנט.

מערכת המשלוחים אשר נמצא באתר נמצאת בסינכרון מלא עם התפריט שאותו אתה יכול להתעדכן בכל עת, לדוגמא: הוספת מנה לתפריט, הסרת מנה, השהיית מכירה למנה, שינוי מחירים, עלויות משלוח, הזמנה לשעה מסויימת ופרמטרים נוספים הניתנים לפיתוח אישי בהתאם לתמהיל וצרכי המסעדה.

תפריט המשלוחים הוא החלק המשמעותי ביותר למסעדות אשר מפעילות מערך משלוחים והזמנות, וכמובן שחשוב מאוד לוודא  בעת בניית האתר שתהיה אפשרות לתשלום באשראי אשר מבצע סליקה אוטומטית ואישור הזמנה, שעובר אוטומטית להכנה אצל צוות הטבחים במטבח.

הזמנת מקום במסעדה

פיצ'ר נוסף וחשוב שיהיה באתר הוא הזמנת מקום למסעדה באמצעות לוח שנה דיגטלי המציג ללקוחות את אפשרויות הזמנת המקומות העומדות לפניהם בשעות וימים שנקבעים מראש על ידי מנהל האתר.

בעבר מערך הזמנת מקום במסעדה היה באמצעות הטלפון, אך כיום ניתן ליצור מערך הזמנות שלם על בסיס אתר האינטרנט שברשותך והגדרות שנקבעות מראש במערכת.

עלויות בניית אתר אינטרנט למסעדה

עלות פיתוח ובניית אתר היא שונה ומשתנה בהתאם למורכבות האתר, סוג האתר, הפלטפורמה שעליה נבנה את האתר, גרפיקה, תכנים, ופרמטרים נוספים שנגזרים בדרך ומשפיעים ישירות על תמחור של כל אתר אינטרנט ואשר הוא.

על מנת שנוכל לעזור לך בהערכת מחיר מדויקת בעבור בניית אתר למסעדה שלך צור איתנו קשר ונשמח לחזור אלייך בהקדם עם פרטים נוספים בנושא.

נגישות